Program your success!
Every effort is best served with a plan of action.
Joel has constructed a series of lesson packages that will start the learning process off with weekly lessons, then as progress indicates, moving to twice each month. As the skill levels reach satisfaction, then a monthly maintenance lesson will keep your focus on the fundamentals.
Individual Lessons are always available at $150 per hour.
Weekly Packages –
- 8 week package of one lesson per week for a total of 8 lessons is $1000.
- 2 month package of two lessons per month for a total of 4 lessons is $500.
Monthly Maintenance Package –
- one lesson each month for 6 months for a total of 6 lessons is $750.
- one lesson each month for 12 months for a total of 12 lessons is $1200.
Please contact Joel for pricing on any special arrangements.